Wszystko o kursie na żurawie przenośne typu HDS
Zagadnienia kursu na żurawie przenośne typu HDS
Dlaczego warto wziąć udział w kursie na żurawie przenośne typu HDS? Z zastosowaniem żurawia tego typu można podnosić i transportować ładunki o bardzo dużej wadze. Żurawie HDS są montowane na pokładzie samochodu. Podczas kursu na żurawie HDS uczestnicy dowiadują się dużo więcej na temat tej maszyny, aby odpowiednio ją obsługiwać. Dotyczy to budowy maszyny, jej funkcji, bezpiecznego operowania. Poruszane są zagadnienia między innymi z zakresu:
-
parametrów żurawia - np. udźwig nominalny, wysięg i inne parametry, których znajomość jest konieczna celem oceny maszyny,
-
funkcji i sposobów działania zastosowanych systemów i układów,
-
funkcji zamków hydraulicznych, a także podziału stosowanych zaworów i ich funkcji - istotne są wszelkie zagadnienia dotyczące napędu hydraulicznego, od sposobu działania po budowę,
-
sposobów sterowania - dowiesz się jak operować maszyną, jak wykorzystać funkcje bezpieczeństwa i inne funkcje dostępne w ramach panelu sterowania,
-
zasad bezpieczeństwa i oceny stabilności maszyny - nauczysz się, jak utrzymać maszynę w pozycji stabilnej i jakie sytuacje mogą zagrażać bezpieczeństwu,
-
odczytu symboli graficznych dotyczących bezpiecznej obsługi - dotyczy to między innymi piktogramów i rysunków,
-
uprawnień koniecznych do operowania maszyną.
Powyższa lista dotyczy części teoretycznej, a to dopiero początek. W czasie części praktycznej kursanci nabywają umiejętności z zakresu obsługi maszyny w praktyce. W tym celu w KWP udostępniamy obszerny plac manewrowy oraz żurawie z ważnymi decyzjami i przeglądami.
Kto może przystąpić do kursu na żurawie HDS i jak wygląda egzamin?
Aby uzyskać uprawnienia należy uzyskać pozytywny wynik egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego w części teoretycznej i praktycznej. W KWP przeprowadzamy wcześniej egzamin próbny, w ramach szkolenia. Dzięki temu kursanci mogą zapoznać się z przykładowymi pytaniami zadawanymi na egzaminie UDT.
Najlepszym sposobem na to, by przygotować się do egzaminu jest przystąpienie do kursu na żurawie HDS. W przypadku KWP zdawalność jest bardzo wysoka, ponieważ sięga nawet 97 %. Zawdzięczamy to doświadczonym instruktorom, którzy mogą pochwalić się wiedzą nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Co ważne, szkolenie trwa zaledwie 1-2 dni i może być przeprowadzone w miejscu pracy, jeśli takie jest życzenie pracodawcy. Ponadto, kursanci i pracodawca nie muszą martwić się o formalności, ponieważ ten obowiązek bierzemy na siebie. W razie potrzeby możliwe jest także szkolenie z udziałem tłumacza języka rumuńskiego, angielskiego i rosyjskiego. Przydatne może okazać się także tłumaczenie certyfikatu na język - w tym względzie również można na nas liczyć.
Jednak aby przystąpić do kursu na żurawie HDS musisz spełnić pewne warunki. Należy przede wszystkim udać się do lekarza pracy, który potwierdzi, że nie istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego ryzykowanego zawodu. Ponadto musisz być osobą pełnoletnią i posiadaczem prawa jazdy kategorii C.
Chcesz ustalić szczegóły? Ciekawi Cię co jeszcze mamy do zaproponowania? Skontaktuj się, udzielimy Ci porady i doinformujemy w tym względzie. Realizujemy także szkolenia przypominające dla operatorów maszyn i praktyki zawodowe.