MAG 136 - drutem proszkowym
Zapisz się na kurs spawania drutem elektrodowym proszkowym o rdzeniu topnikowym, zakończony egzaminem państwowym i uzyskaj uprawnienia spawalnicze MAG 136.

Uprawnienia spawalnicze MAG 136 – kurs spawacza
Kurs spawania MAG (Metal Active Gas) metodą 136 kompleksowo przygotowuje do zdania egzaminu państwowego, który odbywa się według obowiązującej normy PN-EN ISO 9606. Pozytywny wynik egzaminu oznacza otrzymanie uprawnień spawalniczych MAG 136, wydawanych przez Instytut Spawalnictwa, w tym Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza, ważne 2 lub 3 lata, respektowane w krajach UE oraz Książkę Spawacza. Odpowiednie uprawnienia spawalnicze są niezbędne w pracy spawacza. Naucz się spawania od podstaw lub podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, korzystając z kursów, organizowanych przez ośrodek szkoleniowy KWP Poland w Legnicy.
Zapytaj o szkolenie
Dlaczego warto przejść kurs spawania MAG 136 w KWP Poland?
Elastyczne podejście
Uzyskaj gwarancję elastycznego podejścia do terminów, lokalizacji i przebiegu kursu spawania MAG 136 dla osób indywidualnych oraz grup.
Wysoka zdawalność egzaminów
Kompleksowo przygotowujemy uczestników kursów spawania MAG 136 do egzaminu, dzięki czemu zdawalność wynosi niemal 100 proc.
Wykwalifikowana kadra
Kursy spawania MAG 136 prowadzą doświadczeni praktycy z wieloletnim stażem w branżach przemysłowej, metalowej i energetycznej.
Na czym polega spawanie MAG 136?
Spawanie MAG 136 oznacza spawanie łukowe drutem elektrodowym proszkowym o rdzeniu topnikowym, podawanym w sposób ciągły. Łuk i roztopiony metal są chronione podczas tego procesu gazem osłonowym (dwutlenkiem węgla lub jego mieszaniną z argonem) przed zawartym w powietrzu tlenem. Spawanie metodą MAG 136 przeprowadza się najczęściej w zamkniętych obiektach, z uwagi na użycie gazu osłonowego. Zastosowanie drutu proszkowego podczas spawania metodą MAG 136 przyśpiesza proces spawalniczy, zwiększa wytrzymałość połączeń i gwarantuje głębszy wtop w materiał. Naucz się, jak spawać metodą MAG 136 podczas profesjonalnego kursu spawacza w KWP Poland i podnieś swoje kwalifikacje zawodowe.
Zapytaj o szkolenia
Jak przebiega kurs spawania metodą MAG 136?
Sprawdź, jak przebiega kurs spawania metodą MAG 136 w KWP Poland, dzięki któremu otrzymasz uprawnienia do wykonywania zawodu spawacza.
Spawanie MAG 136 – dlaczego warto nauczyć się tej metody?
Spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego jest procesem uniwersalnym i wydajnym, a przy tym pozwala uzyskać połączenia bardzo dobrej jakości dla materiałów o różnej grubości. Spawanie MAG 136 znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i umiejętności. W KWP Poland pod okiem doświadczonych instruktorów nauczysz się spawania metodą MAG 136 i uzyskasz odpowiednie uprawnienia zawodowe. Program kursu spawalniczego obejmuje teoretyczne i praktyczne aspekty pracy spawacza, w tym podstawowe akty prawne i zasady BHP, możliwości i ograniczenia, kluczowe parametry, związane z procesem spawania drutem proszkowym oraz sposoby radzenia sobie z potencjalnymi problemami podczas spawania, aby kompleksowo przygotować uczestnika do wyzwań w zawodzie.
Poznaj opinie naszych klientów

Zapisz się na kurs!
Zdobądź uprawnienia spawalnicze MAG 136.
Kurs spawania metodą MAG 136
– najczęściej zadawane pytania
Dla kogo jest przeznaczony kurs spawania MAG 136?
Kurs spawania metodą MAG 136 jest skierowany do osób, które nie mają żadnego doświadczenia spawalniczego, a także do osób, które chcą rozszerzyć posiadane uprawnienia spawalnicze. Organizujemy kursy indywidualne oraz grupowe, na zamówienie zakładu pracy.
Jakie są wymagania do udziału w kursie spawacza MAG 136?
Aby wziąć udział w kursie spawacza MAG 136, trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe (lub wyższe) oraz zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania zawodu spawacza.
Jak wygląda kurs spawania metodą MAG 136?
Celem kursu spawania metodą MAG 136 jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku spawacza oraz zdania egzaminu państwowego, co skutkuje uzyskaniem odpowiednich uprawnień. Zajęcia mają wymiar teoretyczny (23 godz.) i praktyczny (120 godz.), z naciskiem na praktykę pod okiem doświadczonego spawacza. Kurs spawania MAG 136 umożliwia zdobycie uprawnień na trzech poziomach: Poziom I - Spawanie spoin pachwinowych blach i rur, Poziom II - Spawanie czołowe blach, Poziom III - Spawanie czołowe rur.
Co daje kurs spawania metodą MAG 136?
Kurs spawania metodą MAG 136 pozwala zdobyć uprawnienia zawodowe i rozpocząć pracę na stanowisku spawacza, niemal we wszystkich gałęziach przemysłu (m.in. przemysł ciężki i maszynowy, obejmujący stocznie, wytwarzanie konstrukcji stalowych, zbiorników, rurociągów) oraz przy pracach konserwacyjnych i remontowych.
Jak długo ważne są uprawnienia spawalnicze MAG 136?
Uprawnienia spawalnicze MAG 136 są ważne dwa lub trzy lata i muszą być po tym okresie przedłużone.
Jak wygląda egzamin na uprawnienia spawalnicze MAG 136?
Egzamin spawalniczy składa się z dwóch części: teoretycznej w formie testu oraz praktycznej, która polega na wykonaniu dwóch próbek egzaminacyjnych w wybranej metodzie. Jedna próbka podlega ocenie wizualnej, druga próbka poddawana jest łamaniu, aby sprawdzić głębokość przetopu lub jego brak. Uzyskanie akceptowalnych wyników złączy jest warunkiem pozytywnego wyniku. Czas oczekiwania na potwierdzenie kwalifikacji z Instytutu Spawalnictwa wynosi ok. 5 dni.