ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Montaż, demontaż, instalacje maszyn i urządzeń w toku produkcyjnym

KWP posiada własną flotę transportową

Przenosiny maszyn w fabryce to zawsze duże wyzwanie. Zaplanowanie demontażu starych maszyn oraz montaż nowych wymaga dokładnego zaplanowania, przemyślenia wielu kwestii. W przypadku linii produkcyjnych, gdzie produkcja przebiega stale, warto wziąć pod uwagę wszystkie warunki i zaplanować relokację tak, aby uniknąć zatrzymania produkcji lub też jak najbardziej ograniczyć ich przerwy w pracy.

Planowanie montażu i demontażu maszyn w zakładzie produkcyjnym

Zaplanowanie relokacji maszyn przebiega na różnych etapach. Warto w tym przypadku skorzystać z doradztwa firmy zajmującej się relokacjami co dzień. Wspólne zaplanowanie, a potem podjęcie działań, przyniesie wiele korzyści.Zarówno montaż maszyn jak i demontaż urządzeń wymagają szczególnego przygotowania. Przygotowania te dotyczą nie tylko zaplanowania przerw bądź zmian w produkcji, ale także zapewnienie bezpieczeństwa na terenie fabryki, zapewnienie niezbędnego sprzętu takiego jak dźwigi, wózki widłowe, podnośniki oraz wykwalifikowanych montażystów posiadających potrzebne narzędzia i urządzenia.

Firma wykonująca relokację- kogo wybrać?

 Aby bezpiecznie i skutecznie przenosić maszyny i urządzenia na terenie zakładu produkcyjnego, musisz pamiętać o wyborze doświadczonej i kompetentnej firmy. Warto wybrać firmę do relokacji, która charakteryzuje się dokładnością i uporządkowaniem, dzięki czemu będziesz mieć pewność co do bezpieczeństwa zarówno ludzi, ale i przenoszonych maszyn.
W przypadku relokacji maszyn mających miejsce w zakładzie produkcyjnym liczy się czas. Aby relokacja przebiegła sprawnie, firma zajmująca się relokacją maszyn, musi mieć zapewniony wszelki potrzebny sprzęt. Ogromnym plusem jest posiadanie przez firmę własnych wózków widłowych, podnośników, ładowarek teleskopowych- dzięki temu unikniesz sytuacji bezczynnego oczekiwania na zamówiony sprzęt oraz ewentualnego źle dobranego sprzętu- na przykład zbyt niskiego podnośnika. Posiadanie własnego sprzętu do relokacji, takiego jak wózki widłowe, podnośniki,  ładowarki teleskopowe, rolki transportowe, oraz w pełni wyposażone samochody serwisowe, oraz dobra organizacja pracy to zalety firmy KWP Poland.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved