Rodzaje podnośników nożycowych i ich zastosowanie
Podnośniki nożycowe - charakterystyka
Podnośniki nożycowe pozwalają na bezpieczną pracę na różnych wysokościach. Różnorodna jest także szerokość podestów i udźwig maszyny. Obszerne podesty na podnoszonym ?nożycu? zapewniają pracownikom wygodę. Elementarną częścią platformy są barierki. Platforma robocza posiada podłoże anty poślizgowe oraz przy barierkach są miejsca wskazujące na zapięcie szelek aby pracownicy mogli na każdej wysokości pracować bezpiecznie. Wysokość robocza maszyny zależna jest od ilości tak zwanych nożyc, czyli połączonych ze sobą dźwigni dwuramiennych. Tego typu maszyny umożliwiają podnoszenie ludzi wyłącznie w pozycji pionowej.
Korzystając z oferty wynajmu podnośników nożycowych można wymieniać maszyny odpowiednio względem aktualnych potrzeb! Zaletą podnośników nożycowych jest między innymi wysuwany balkon i łatwy w obsłudze panel sterujący. Podnośniki nożycowe mogą być używane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Ze względu na wielość zastosowań, podnośniki tego rodzaju znajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale wszędzie tam, gdzie musi zostać wykonana praca na wysokości. Z ich zastosowaniem możliwy jest np. montaż rynien czy dachówek, ale również wykonanie prac instalacyjnych, konserwacyjnych i wiele innych.
Podnośniki nożycowe - podział
Aby podnośnik dobrze spełniał swoją rolę, należy wybrać odpowiedni typ maszyny. Podnośniki nożycowe podzielić można przede wszystkim pod względem rodzaju napędu. Jaki podnośnik wybrać? Warto zapoznać się z zaletami poszczególnych rozwiązań:
-
elektryczny podnośnik nożycowy - ze względu na rodzaj napędu i kompaktowe wymiary może być z powodzeniem stosowany we wnętrzach. Długość platformy jest regulowana, co pozwala na dostosowanie wymiarów. Istotną zaletą są jasne, niebrudzące posadzki opony. Podpory stabilizujące zapewniają bezpieczeństwo. Maszyna tego typu może być stosowana np. w magazynach i zakładach produkcyjnych. W przypadku oferty KWP dostępne są podnośniki nożycowe elektryczne o wysokości roboczej od 2 do 25 metrów, o szerokości podestu od 0,76 cm, udźwigu od 230 do 500 kg oraz wadze od 790 kg.
-
spalinowy podnośnik nożycowy - wyróżnia się większą wysokością roboczą i znacznym udźwigiem oraz napędem na cztery koła. Udźwig może wynieść nawet do 1000 kg, a wymiary podestów mogą osiągnąć do 7 metrów. Maszyna sprawdza się zatem idealnie na nierównym podłożu, na placach budowy, w czasie prac montażowych i konserwujących przeprowadzanych na zewnątrz. W przypadku oferty KWP wysokość robocza nożycowych podestów spalinowych wynosi od 10 do 20 metrów.
Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na markę, wiek i stan maszyn. W KWP proponujemy maszyny poddawane regularnym przeglądom, z ważnymi decyzjami UDT. Jesteśmy jedynym dystrybutorem podnośników nożycowych marki Magni! Oprócz tego oferujemy podnośniki nożycowe Genie, JLG czy Haulotte.