PODNOŚNIK NOŻYCOWY Wynajem maszyn do transportu bliskiego ładunków

WYSOKO

Image
Podnośnik nożycowy to rozwiązanie wybierane ze względu na funkcjonalność i uniwersalność podczas wykonywanych prac. Przede wszystkim, podnośnik nożycowy umożliwia komfortową i bezpieczną pracę na wysokości - zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz obiektów.

W ofercie KWP Poland znajdziecie Państwo podnośniki nożycowe o:

Do pobrania

Podnośnik nożycowy elektryczny

Image

Jak działa podnośnik nożycowy elektryczny?

To kompaktowy, wolnobieżny podest napędzany akumulatorem elektrycznym, sterowany z platformy roboczej za pomocą panelu sterującego. Elektryczne podnośniki nożycowe charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, podnoszeniem platformy wyłącznie w pionie a dzięki rozsuwanej platformie można uzyskać dłuższą platformę roboczą. Maszyny wyposażone są w wydajne akumulatory, podpory stabilizujące oraz niebrudzące ogumienie. Takie wyposażenie podnośnika nożycowego pozwala na wykonanie prac wewnątrz obiektów związanych z pracami remontowymi, instalacyjnymi, konserwacyjnymi czy przy montażu regałów składowania.

Elektryczny podnośnik nożycowy nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery, są lekkie i łatwe w transporcie, przechowywaniu a także serwisie i konserwacji.

Do jakich prac wykorzystać podnośnik nożycowy o napędzie elektrycznym?

Elektryczne podnośnik nożycowy świetnie sprawdzi się, w przypadku prac porządkowych, instalacyjnych czy serwisowych w obiekcie. Podest tego typu znajdzie zastosowanie również w obiektach magazynowych, produkcyjnych czy obsłudze lotniska. Maszyna doskonale porusza się pomiędzy regałami wysokiego składowania czy wąskimi drzwiami w budynku.

Ponadto, choć elektryczne podnośniki nożycowe najlepiej sprawdzają się we wnętrzach, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je również na zewnątrz. W takim wypadku należy jednak sprawdzić podłoże, po którym maszyna będzie się poruszać. Konieczna jest także analiza piktogramu oraz precyzyjne określenie liczby pracowników korzystających z podestu.

W naszej ofercie dostępne są podesty kilku producentów tj. Magni, Genie, JLG, SkyJeck, co zwiększa możliwość dla Klientów doboru odpowiedniej gabarytowo maszyny np. maszyny o wadze 700 kg, która pozwala ją transportować pomiędzy piętrami windą. Oferujemy wynajem elektrycznych podnośników nożycowych od 4 do 25 metrów wysokości roboczej oraz minimalnej szerokości 0,76 metrów. Podnośniki elektryczne posiadają udźwig platformy do 500 kg oraz długość platformy do 5 metrów, co ułatwia prace montażowe.

Do jakich prac wykorzystasz podnośnik nożycowy elektryczny:

 • prace remontowe, konserwacyjne, serwisowe
 • prace montażowe tj. montaż instalacji elektrycznej, klimatyzacja, regały magazynowe
 • prace porządkowe tj. mycie okien, czyszczenie świetlików

Podnośnik nożycowy spalinowy

Image

Funkcjonalność i bezpieczeństwo podnośnik nożycowy spalinowy

Podnośnik nożycowy spalinowy najczęściej wybierany jest do prac budowlanych, ale również w przypadku najróżniejszych prac montażowych czy instalacyjnych. Podnośnik nożycowy podnosi się w pionie, a rozsuwany podest pozwala na wydłużenie platformy roboczej. Nożycowe zwyżki spalinowe umożliwiają bezproblemowe manewrowanie maszyną za pomocą panelu sterującego z górnego pokładu oraz stabilną pracę na wysokości dzięki podporom stabilizującym. Maszyny spalinowe najczęściej wyposażone są w napęd na cztery koła, co umożliwia użycie maszyny na nieutwardzonym lub trudnym terenie. Ważnymi atutami są terenowe koła, duży udźwig nawet do 1000 kg, podpory stabilizujące i długie platformy często do 7 metrów. Dzięki zastosowaniu wydajnego silnika Diesel nie ma konieczności ładowania i tym samym przestoje są ograniczone.

Dlaczego warto wynająć podnośnik nożycowy spalinowy?

Opcja wynajmu pozwala na dobór odpowiedniej wysokości, czy udźwigu. W ofercie znajdują się maszyny w wysokości od 10 do 20 metrów dzięki czemu Klient może dopasować podnośnik nożycowy do rodzaju wykonywanych prac.

W ofercie nasi Klienci znajdą podnośniki nożycowe takich producentów jak Magni, Genie, JLG, Haulotte, pozwala to wykorzystać maksymalne parametry niezbędne do prac na wysokości tj. udźwig, wysokość, podpory czy szerokość maszyny.

Absolutną podstawą są dla nas ważne decyzje UDT i regularne przeglądy techniczne maszyn. Można mieć zatem pewność, że każdy oferowany przez nas podnośnik nożycowy spalinowy jest sprawny i może być użytkowany przez długi czas.

Do jakich prac wykorzystasz podnośnik nożycowy spalinowy:

 • prace budowlane
 • prace montażowe tj. montaż konstrukcji, obudowa hali, montaż instalacji
 • prace demontażowe konstrukcji, banerów reklamowych
 • prace porządkowe tj. mycie elewacji, dachu

Szkolenia - operator podnośnik nożycowy

Aby wykonywać prace wysokościowe z użyciem zwyżek, konieczne jest uzyskanie odpowiednich kwalifikacji. Dlatego proponujemy również szkolenia dla operatorów maszyn. Operator podestu ruchomego, takiego jak podnośnik nożycowy elektryczny, podest nożycowy spalinowy, musi bowiem posiadać uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego.

W KWP realizujemy szkolenia, w tym również kursy przygotowujące do egzaminu na kategorię 1P oraz do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego UDT. Oferowane przez nas szkolenia dotyczą nie tylko obsługi elektrycznych podnośników nożycowych, lecz także innych urządzeń, jak podesty przewoźne i samojezdne. Na szkoleniu uzyskać można wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

Nie trać czasu na poszukiwanie sprzętu! Współpracując w wynajmie, zakupie sprzętu z KWP Poland Sp. z o.o. otrzymacie Państwo:

 • elastyczny wybór sprzętu dostosowany do potrzeb wysokości jak i szerokości obiektu, prac pomiędzy linią produkcyjną, regalami czy w trudno dostępnych miejscach
 • kompaktowe maszyny przystosowane do prac w obiektach: niebrudzące koła, akumulatory żelowe, zasięg boczny
 • na potrzeby wynajmu długoterminowego możliwość nowego sprzętu z opcją odkupu
 • rozwiązania zabezpieczające: dodatkowe oświetlenie pozycyjne, szelki zabezpieczające, półki narzędziowe, gps, filtr cząstek czy system uruchomienia maszyny indywidualnym kodem pracownika
 • czas związany z poszukiwaniem maszyn w razie nagłej potrzeby
 • współpracujemy z producentami tym samym mamy możliwość zakupu maszyn spersonalizowanych pod konkretne prace
 • bezpieczeństwo techniczne: serwis, konserwacja, przygotowanie, wyposażenie podnośnika zawsze odpowiada zapisom instrukcji obsługi jak i przepisom Urzędu Dozoru Technicznego.
Jesteś zainteresowany
wynajmem maszyn?
Skontaktuj się z nami by uzyskać szczegółowe informacje.
Image
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
ul. Poznańska 29k
59-220 Legnica, PL
© 2019 JoomShaper, All Right Reserved