WÓZKI WIDŁOWE Zdobądź uprawnienia z KWP Poland Sp. z o.o. na operatora wózków widłowych

WIDLAKI

Image

Wózki widłowe są niezbędne w branży logistycznej, przemysłowej, zaopatrzeniowej czy transportowej. Ich zastosowanie znacznie ułatwia organizację pracy. W KWP Poland kursy na wózki widłowe przeprowadzane są przez doświadczonych fachowców z uprawnieniami nadanymi przez Urząd Dozoru Technicznego.
Pełna nazwa kategorii: wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (np. wózki czołowe, boczne i wózki prowadzone i zdalnie sterowane).

Wózki widłowe, nazywane potocznie także paleciakami lub sztaplarkami, znajdują bardzo różne zastosowania, w zależności od typu wózka. Dzięki zróżnicowanemu udźwigowi oraz napędowi (elektryczne, gazowe, spalinowe) mogą pracować w obiektach magazynowych, lotniskach, fabrykach oraz halach gdzie znajdują się regały wysokiego składowanie.

WÓZKI WIDŁOWE

Image

Szkolenia na wózki widłowe - korzyści

Przepisy prawa BHP zobowiązują każdego operatora wózka widłowego do uzyskania odpowiednich uprawnień. W centrum szkoleń KWP przeprowadzane są szkolenia na wózki widłowe jezdniowe podnośnikowe, dawniej kategoria II WJO. Wózki widłowe jezdniowe podnośnikowe umożliwiają bezproblemowe podnoszenie i transportowanie ciężkich ładunków. Mogą być wyposażone w napęd gazowy, elektryczny lub spalinowy. Wózki widłowe odróżniają się także udźwigiem, co pozwala na dobór maszyny idealnej względem zapotrzebowania.

Z zastosowaniem wózków widłowych elektrycznych można znacząco ułatwić pracę we wnętrzu magazynu czy zakładu produkcyjnego, w branży transportowej, zaopatrzeniowej oraz w magazynach z regałami wysokiego składowania. Z kolei wózki widłowe z napędem gazowym lub spalinowym użytkowane są na zewnątrz, na przykład w trakcie załadunku czy rozładunku. Dlatego kurs na wózki widłowe jest w wielu branżach opcją niemal obowiązkową. Kurs na wózek widłowy zakończony jest egzaminem przed Urzędem Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik skutkuje uzyskaniem zaświadczenia kwalifikacyjnego, a więc tak zwanej legitymacji UDT. Uzyskane uprawnienia UDT są aktualne przez kolejne 5 lat. Dobrze przeprowadzony kurs na wózki to korzyść dla pracodawcy i pracownika!

Jakie urządzenia można obsługiwać z kategorią uprawnień wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem? (była nazwa IIWJO i IIIWJO)

 • wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem

 • wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (np. wózki czołowe, boczne i wózki prowadzone, i zdalnie sterowane)

Jakie uprawnienia są wymagane do obsługi urządzeń:

 • zdanie egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego
 • wydane przez UDT zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi (legitymacja UDT)
 • uprawnienia na podesty przejezdne są ważne 5 lat na terenie całego kraju

Warunki przystąpienia do szkolenia na operatora wózka widłowego:

 • kursant powinien posiadać ukończone 18 lat
 • badania lekarskie wskazujące możliwość pracy na wysokości
 • minimum wykształcenie podstawowe
 • wypełniony wniosek ze zgłoszeniem na szkolenie

Cena kursu na wózki widłowe + egzamin UDT

 • cena ustalana jest indywidualnie ? w zależności od miejsca i ilości kursantów
 • cena kursu zawiera opłatę egzaminacyjną oraz złożenie wymaganego wniosku w Urzędzie Dozoru technicznego
 • możliwość szkolenia w obecności tłumacza języka: angielskiego, rosyjskiego, rumuńskiego (za dodatkową opłatą)
 • możliwość uzyskania tłumaczenia certyfikatu w języku angielskim (za dodatkową opłatą)

Jak wygląda kurs na wózek widłowy?

Szkolenie organizowane jest w grupie maksymalnie 10-osobowej, co pozwala na pracę z każdym kursantem. Przeprowadzany przez nas kurs na wózki widłowe pozwala zdobyć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności z zakresu poprawnego wykorzystania maszyny. Jak wygląda kurs na wózki widłowe? Wśród poruszanych zagadnień znaleźć można kwestie dotyczące budowy wózka i jego prawidłowej obsługi, zasady bezpiecznego podnoszenia i transportowania ciężkich ładunków, reguły postępowania w przypadku niebezpieczeństwa czy usterki. Szkolenie zakończone jest egzaminem próbnym, co pozwala na utrwalenie zdobytej wiedzy. Kursantom dostarczamy zestaw przykładowych pytań, umożliwiając im perfekcyjne przygotowanie do egzaminu przed UDT.

Ile trwa kurs na wózki widłowe? Organizujemy kursy 1-dniowe. Opcjonalnie organizowane są nadprogramowe zajęcia praktyczne. Jakie warunki należy spełnić, by wziąć udział w szkoleniu? Warunkiem jest pełnoletniość i wykształcenie podstawowe. Ponadto kursant powinien dostarczyć wyniki badań potwierdzające zdolność do pracy na stanowisku operatora wózka widłowego oraz wniosek wraz ze zgłoszeniem.

Dlaczego warto organizować kursy na wózki widłowe z KWP?

Organizowane przez KWP kursy na wózki widłowe przeprowadzane są przez specjalistów z uprawnieniami UDT. Nasi pracownicy mogą pochwalić się ponad 10 - letnim stażem w branży, a także szeroką wiedzą praktyczną i teoretyczną. Nie dziwi więc fakt, że 97 % uczestników naszych szkoleń uzyskuje pozytywne wyniki egzaminów. Co więcej, formalności w Urzędzie Dozoru Technicznego załatwiamy za naszych klientów. Zajęcia praktyczne mogą być przeprowadzane w wybranym terminie, z wykorzystaniem posiadanych przez nas maszyn. Szkolenia przeprowadzane są nie tylko w dni robocze, ale również w soboty. Kurs może odbyć się w siedzibie naszej firmy w Legnicy, w siedzibie klienta lub w miejscu pracy na terenie całego kraju. Pozwala to ograniczyć liczbę niepotrzebnych przestojów w pracy.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe? W KWP ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od liczby uczestników szkolenia i miejsca jego realizacji. Warto podkreślić, że cena zawiera w sobie koszty związane ze złożeniem wniosku w UDT oraz opłatę egzaminacyjną. Opcjonalnie szkolenie może zostać zorganizowane w obecności tłumacza języka rosyjskiego, rumuńskiego bądź angielskiego - za dodatkową opłatą. Możliwe jest również uzyskanie tłumaczenia certyfikatu na język angielski.

Kurs na wózek to podstawa, gdy chodzi o podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz ich bezpieczeństwo w czasie wykonywania codziennych zadań. Zachęcamy do kontaktu - ustalmy szczegóły!

Korzyści szkolenia pracowników w KWP Poland:

 • Ekspresowe terminy szkoleń
 • Zajęcia prowadzone przez praktyków
 • Szkolenie zakończone próbnym egzaminem z pytać wskazanych przez UDT
 • Wysoka zdawalność 97%
 • Możliwość praktyki w dogodnym terminie, posiadamy ponad 160 maszyn
 • Dokumentację w Urzędzie Dozoru Technicznego załatwimy za Ciebie
 • Szkolenia prowadzimy od poniedziałku do soboty
 • Pytania egzaminacyjne dla każdego uczestnika szkolenia
 • Uprawnienia na ładowarki możemy jeździć każdym rodzajem wózków jezdniowych, oraz wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.
Jesteś zainteresowany
zdobyciem uprawnień?
Skontaktuj się z nami by uzyskać szczegółowe informacje.

Dogodna lokalizacja

Szkolenia przeprowadzamy w naszej siedzibie lub, dla grup zorganizowanych, w dogodnym dla klienta miejscu np. w zakładzie pracy. Atutem takiego rozwiązania jest dostęp do maszyn, z których przyszli operatorzy będą korzystać po zdobyciu uprawnień. Ułatwia to przygotowanie do egzaminu, pozwala uczestnikom w praktyce zapoznać się z ich obsługą oraz sposobami bezpośredniego wykorzystania ich w wykonywanych pracach. Kurs zakończony jest egzaminem przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego, w miejscu szkolenia lub w miejscu dostępu do maszyn.
Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved