PRAKTYKI ZAWODOWE dla operatorów maszyn to coś, co przygotuje Cię do płynnej obsługi i bezpiecznej pracy

PRAKTYKI

Zainteresowany praktyką na placu manewrowym?
ZADZWOŃ    + 48 572 599 612

NAPISZ 

Praktyki zawodowe

Tak naprawdę warunkiem bezpiecznej pracy z podestami, wózkami widłowymi czy ładowarkami teleskopowymi są umiejętności praktyczne. Same tylko uprawnienia nie wystarczą! Dlatego tak ważną częścią szkoleń dla operatorów są zajęcia praktyczne. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie czujesz się pewnie jako operator i chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych - konieczne zapoznaj się z naszą ofertą praktyk zawodowych dla operatorów maszyn.

Image

Praktyki zawodowe - podesty, wózki widłowe, ładowarki

Praktyki zawodowe dla operatorów maszyn to coś, co przygotuje Cie do płynnej obsługi i bezpiecznej pracy. To także ważny punkt do CV. Warto się na nie zdecydować na przykład w sytuacji, gdy po raz pierwszy poszukujesz pracy w tej branży. Pracodawcy zwykle oczekują doświadczenia, konkretnych umiejętności. Gdzie je zdobyć, skoro nadal czekasz na pierwszą propozycję? Na naszym placu manewrowym, pod opieką specjalistów. Właśnie fachowa opieka jest w tym względzie niezwykle ważna. A może egzamin masz już dawno za sobą i chcesz przypomnieć sobie, jak to jest? Niezależnie od powodu, możesz liczyć na nasz profesjonalizm.

W przypadku KWP zajęcia organizowane są przez szkoleniowców praktyków. To osoby z co najmniej 10-letnim doświadczeniem w obsłudze podestów ruchomych, wózków widłowych, ładowarek teleskopowych i innych maszyn. To eksperci z uprawnieniami nadanymi przez Urząd Dozoru Technicznego. Praktyki zawodowe dla operatorów maszyn odbywają się na przestronnym placu manewrowym. Oprócz tego udostępniamy maszyny do ćwiczeń. Wszystkie oferowane przez nas maszyny posiadają aktualne decyzje UDT, są poddawane regularnym przeglądom i konserwacji. Dlatego nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo w czasie praktyk.

Przebieg praktyk zawodowych dla operatorów maszyn

Z pewnością wiesz, że podesty ruchome, wózki widłowe i ładowarki teleskopowe pełnią różnorodne funkcje. Szczególnie zróżnicowana grupą maszyn są podesty ruchome. To na przykład podesty ruchome przejezdne, w tym podesty teleskopowe, przegubowe, teleskopowo-przegubowe, nożycowe.

W zależności od rodzaju podestu możliwy jest wysięg pionowy lub pionowy i boczny, a często nawet obrót o 360 stopni. Warto umiejętnie korzystać ze wszystkich tych opcji! Również ładowarki teleskopowe to szczególnie wielofunkcyjny wybór. Dobrze operowane i wyposażone w odpowiedni osprzęt mogą zastąpić kilka maszyn. Z kolei wózki widłowe to chyba najczęściej stosowane maszyny, niezależnie od branży. Operator każdej z tych maszyn musi posiadać odpowiednie uprawnienia, ale także umiejętności. W końcu to właśnie umiejętnościami należy wykazać się w pracy. W dodatku, warunki na budowie czy w obiektach przemysłowych bywają zdradliwe. Warto więc potraktować praktyki zawodowe dla operatorów maszyn równie poważnie, jak naukę jazdy - praktyki nigdy za wiele!

Czego się nauczysz na praktykach?

  • pamiętaj, że obsługa maszyn zaczyna się od oceny zagrożeń

  • dowiesz się, jak postępować przed przystąpieniem do pracy, by dopełnić wszelkich obowiązków operatora.

  • nauczysz się również, jakie są Twoje obowiązki już po zakończeniu pracy i jak je realizować.

  • nasi specjaliści zapoznają Cię z zasadami odczytu diagramów udźwigu.

  • dowiesz się, jak w pełni skorzystać z funkcji maszyny, np. z wysięgu bocznego czy funkcji zabezpieczających.

  • oczywiście, podstawą jest bezpieczne operowanie maszyną i obsługa panelu sterowania.

Wbrew pozorom ma to niebanalne znaczenie, kiedy chodzi o bezpieczeństwo całej ekipy pracowniczej i dopełnienie formalności

Po praktykach zawodowych będziesz bezproblemowo i bezpiecznie manewrować maszyną, nawet w trudnych warunkach.

Nasza oferta jest dostosowana względem potrzeb osób pracujących czy też dysponujących ograniczonym czasem wolnym. Praktyki zawodowe dla operatorów maszyn mogą odbywać się 6 dni w tygodniu, również w soboty. Zapraszamy także w godzinach popołudniowych. Ile to kosztuje? Ostateczny koszt jest zależy od ilości godzin. To Ty decydujesz, ile godzin praktyk chcesz zrealizować! Zajęcia odbywają się na placu manewrowym KWP w Legnicy. Warto zapoznać się także z naszą ofertą szkoleń na operatorów maszyn. Profesjonalnie kurs to najlepszy początek kariery w branży magazynowej, przemysłowej czy budowlanej.

Image
Image
Image
Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved