PODESTY RUCHOME PRZEJEZDNE Zdobądź uprawnienia z KWP Poland Sp. z o.o. na operatora podestów ruchomych

PODESTY

Image

Kurs na podesty ruchome przejezdne przygotowuje uczestników do obsługi maszyn: wolnobieżne (podnośniki nożycowe, teleskopowe i przegubowe), przewoźne (podnośniki montowane na przyczepkach), samojezdne (podnośniki montowane na samochodach). W KWP Poland organizujemy szkolenia na podesty ruchome, podczas których operatorzy zyskują wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenia przeprowadzane są przez pracowników z uprawnieniami UDT.

  KURS NA PODESTY RUCHOME PRZEJEZDNE

Image

Kiedy konieczny jest kurs na podesty ruchome?

Kurs na podesty ruchome przygotowuje do obsługi maszyn, takich jak podesty ruchome przejezdne wolnobieżne, podesty ruchome przewoźne oraz podesty ruchome samojezdne. Kurs zakończony jest egzaminem przed Urzędem Dozoru Technicznego. Kolejno uczestnik otrzymuje uprawnienia UDT, potwierdzone zaświadczeniem kwalifikacyjnym. Uprawnienia należy odnowić po 5 latach. Uprawnienia UDT są wymogiem prawnym, dlatego każdy operator podestów ruchomych powinien je posiadać.

Do grupy podestów wolnobieżnych zaliczają się podnośniki nożycowe, przegubowe czy teleskopowe. Podesty ruchome przewoźne to te montowane na przyczepce, natomiast samojezdne podesty montowane są na samochodach. Podesty ruchome są absolutną podstawą, gdy chodzi o pracę na wysokości. Różnorodność zastosowań pozwala na dobór podnośników idealnych pod względem wysięgu - również gdy chodzi o naprawdę duże wysokości. Podnośniki różnią się także pod kątem szerokości podestów, typu kół, jak i rodzaju zastosowanego napędu.

Dostępne są podnośniki elektryczne przeznaczone do wykorzystania we wnętrzach, jak i spalinowe lub hybrydowe użytkowane na zewnątrz. Kurs na podesty ruchome przygotowuje do obsługi wszystkich tych maszyn. Jedną maszyną z powodzeniem zastąpić można dwie mniej wydajne. Ponadto, uprawnienia UDT są wymagane nie bez powodu. Istotne są nie tylko liczne ułatwienia płynące z obsługi podestów ruchomych, ale również bezpieczeństwo pracowników.

Jakie urządzenia można obsługiwać z kategorią uprawnień podesty ruchome przejezdne (była nazwa IP)

 • wolnobieżne - podnośniki nożycowe, teleskopowe, przegubowe
 • przewoźne - podnośniki montowane na przyczepkach
 • samojezdne - podnośniki montowane na samochodach

Cena kursu na podesty ruchome + egzamin UDT

 • cena ustalana jest indywidualnie ? w zależności od miejsca i ilości kursantów
 • cena kursu zawiera opłatę egzaminacyjną oraz złożenie wymaganego wniosku w Urzędzie Dozoru technicznego
 • możliwość szkolenia w obecności tłumacza języka: angielskiego, rosyjskiego, rumuńskiego (za dodatkową opłatą)
 • możliwość uzyskania tłumaczenia certyfikatu w języku angielskim (za dodatkową opłatą)

Jakie uprawnienia są wymagane do obsługi urządzeń:

 • zdanie egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego
 • wydane przez UDT zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi (legitymacja UDT)
 • uprawnienia na podesty przejezdne są ważne 5 lat na terenie całego kraju

Warunki przystąpienia do szkolenia na operatora podestów ruchomych:

 • kursant powinien posiadać ukończone 18 lat
 • badania lekarskie wskazujące możliwość pracy na wysokości
 • minimum wykształcenie podstawowe
 • wypełniony wniosek ze zgłoszeniem na szkolenie

Kursy na podesty ruchome - jak wygląda szkolenie?

Szkolenia na podesty ruchome mają na celu zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie obsługi podestów ruchomych, zasad BHP oraz budowy maszyny. Wiedza na temat zasad bezpieczeństwa jest równie istotna, jak umiejętność obsługi podestu. Dlatego podczas kursu uczestnicy mogą zdobyć wiedzę dotyczącą bezpiecznej obsługi, a także sposobów postępowania w sytuacji awarii bądź wypadku.

Kto może wziąć udział w szkoleniu? Kursy na podesty ruchome dedykowane są osobom od 18. roku życia, z minimalnym wykształceniem podstawowym. Konieczne jest także zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku operatora podestów ruchomych. W przypadku obsługi podestów ruchomych samojezdnych obowiązkowe jest prawo jazdy kat. C. Aby przystąpić do kursu, należy również wypełnić wniosek ze zgłoszeniem.

W KWP organizujemy szkolenia jednodniowe, przeprowadzane w grupach maksymalnie 10 - osobowych. Szkolenie podzielone jest na część praktyczną i teoretyczną. Umożliwiamy organizację dodatkowych zajęć praktycznych, zależnie od życzenia klienta. Zajęcia praktyczne przeprowadzane są w wybranym terminie!

Dlaczego warto zaufać KWP? Szkolenia na podesty ruchome

Na podkreślenie zasługuje fakt, że 97% naszych kursantów zdaje egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego. Na koniec kursu przeprowadzamy egzamin próbny. Ponadto zaznajamiamy uczestników z zestawem spodziewanych pytań. Szkolenie na podesty ruchome przeprowadzane jest przez pracowników z uprawnieniami UDT. Osoby prowadzące to fachowcy, których praktyczne doświadczenie w branży przekracza 10 lat.

Ponadto organizujemy szkolenia na podesty ruchome w wybranym miejscu: w siedzibie KWP, w siedzibie klienta lub w miejscu pracy na terenie całej Polski. Ta ostatnia opcja jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ w ten sposób przedsiębiorca może uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy. Elastyczne są również terminy szkoleń. Umożliwiamy organizację kursu w terminie niemal natychmiastowym. Przeprowadzamy kursy na podesty 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Posiadamy 160 maszyn, z użyciem których mogą być przeprowadzane zajęcia praktyczne.

Nie mniej istotny jest fakt, że kurs na podesty ruchome za dodatkową opłatą może odbyć się w obecności tłumacza języka angielskiego, rosyjskiego lub rumuńskiego. Możliwe jest również uzyskanie tłumaczenia certyfikatu w języku angielskim. Cena za szkolenie na podesty ruchome ustalana jest indywidualnie! Ustalona kwota zawiera w sobie opłatę egzaminacyjną oraz koszt złożenia wniosku wymaganego przez UDT. Dla naszych klientów załatwiamy również formalności w Urzędzie Dozoru Technicznego. W celu uzyskania szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą.

Korzyści szkolenia pracowników w KWP Poland:

 • ekspresowe terminy szkoleń
 • zajęcia prowadzone przez praktyków
 • szkolenie zakończone próbnym egzaminem z pytań wskazanych przez UDT
 • wysoka zdawalność 97%
 • możliwość praktyki w dogodnym terminie, posiadamy ponad 160 maszyn
 • dokumentację w UDT załatwimy za Ciebie
 • szkolenia prowadzimy od poniedziałku do soboty
 • pytania egzaminacyjne dla każdego uczestnika szkolenia
Jesteś zainteresowany
zdobyciem uprawnień?
Skontaktuj się z nami by uzyskać szczegółowe informacje.

Dogodna lokalizacja

Szkolenia przeprowadzamy w naszej siedzibie lub, dla grup zorganizowanych, w dogodnym dla klienta miejscu np. w zakładzie pracy. Atutem takiego rozwiązania jest dostęp do maszyn, z których przyszli operatorzy będą korzystać po zdobyciu uprawnień. Ułatwia to przygotowanie do egzaminu, pozwala uczestnikom w praktyce zapoznać się z ich obsługą oraz sposobami bezpośredniego wykorzystania ich w wykonywanych pracach. Kurs zakończony jest egzaminem przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego, w miejscu szkolenia lub w miejscu dostępu do maszyn.
Logo KWP

KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

biuro@kwp.com.pl

KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
© KWP Poland Sp. z o.o. All Rights Reserved