KURS PRZYPOMINAJĄCY Szkolenia przypominające dla operatorów podnośników i wózków widłowych

KURS

Zainteresowany wdrożeniem bezpiecznej pracy z uzyciem maszyn UTB?
ZADZWOŃ    + 48 572 599 612

NAPISZ 

Szkolenia przypominające

Operatorzy z uprawnieniami UDT powinni swoją wiedzę odświeżać, nie tylko w celu ponownego przyznania uprawnień po zakończeniu czasu ich ważności, ale przede wszystkim dla zachowania bezpieczeństwa w pracy. Szkolenia przypominające dla operatorów podnośników i wózków widłowych to dobry sposób na zapobieganie wypadkom i uszkodzeniom maszyn.

Image

Dlaczego warto organizować szkolenia przypominające dla operatorów maszyn?

Szkolenia przypominające dla operatorów z uprawnieniami UDT przekładają się na oszczędność czasu, nerwów, pieniędzy i oczywiście - przyczyniają się do ochrony zdrowia i życia w miejscu pracy. Uprawnienia nie są bowiem gwarancją bezpieczeństwa. Pracownicy mogą stykać się z niewłaściwymi praktykami, przyswajać je i stosować podczas codziennej pracy. Niestety, tworzenie własnych zasad postępowania może zakończyć się nieszczęściem.

Według wstępnych danych GUS, w okresie od stycznia do września 2020 roku, w samej tylko branży budowlanej odnotowano 2370 osób poszkodowanych w czasie pracy. W branżach związanych z przetwórstwem przemysłowym 13461 osób, a w transporcie i gospodarce magazynowej 3350 osób. W każdej z tych branż odnotowano pewien odsetek wypadków śmiertelnych. W przypadku branży budowlanej od stycznia do września miały miejsce 24 wypadki śmiertelne. Liczby te spadają w porównaniu z poprzednimi latami. Jest to możliwe dzięki przestrzeganiu przepisów BHP. Szkolenia przypominające dla operatorów maszyn mogą przyczynić się do znacznego zmniejszenia tych wypadków.

Organizowane przez nas kursy są rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym z punktu widzenia pracodawców i pracowników. Szkolenia przypominające dla operatorów podnośników i wózków widłowych są przez nas realizowane w siedzibie Klienta, a więc w miejscu pracy.

 

Image

Na czym polegają szkolenia przypominające dla operatorów maszyn?

Na szkoleniach przypominających mogą być poruszane różne kwestie, zależnie od potrzeb. Wiemy, jak zróżnicowane mogą być problemy na gruncie bezpieczeństwa. Dlatego programy szkoleń przypominających dla operatorów maszyn opracowujemy w porozumieniu z brygadzistami i kierownikami, ekspertami ds. BHP w zakładzie pracy, służbami BHP. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdefiniować konkretne problemy i wyjść naprzeciw oczekiwaniom.

Najbardziej oczywistą i często potrzebną formą kursu przypominającego dla operatorów podestów i wózków widłowych jest szkolenie, w czasie którego następuje powtórzenie materiału realizowanego w trakcie szkoleń przygotowujących do egzaminu UDT. Pracownik musi być zaznajomiony z listą obowiązków w zakresie BHP! Tematyka może dotyczyć na przykład prawidłowego zastosowania funkcji zabezpieczających, odczytu księgi rewizyjnej, uzupełniania dokumentów w razie wykrycia awarii. Warto jednak poruszać także inne kwestie, zwłaszcza jeśli przestrzeganie konkretnych zasad sprawia problemu. To na przykład:

  • środek ciężkości - powinien być umiejscowiony w centralnej części podestu. Jak zapewnić stabilność maszyny? Gdzie szukać informacji dotyczących maksymalnego wysięgu i obciążenia i dlaczego istotne jest przestrzeganie instrukcji? Jak stosować teorię w praktyce?

  • bezpieczeństwo przy uruchamianiu i zatrzymywaniu maszyny ? jak bezpiecznie zacząć pracę z maszyną? Kiedy i jak korzystać z opcji awaryjnego zatrzymywania? Na co zwrócić uwagę przy zatrzymywaniu maszyny, by nie stanowiła zagrożenia dla operatora i innych?

  • piesi i bezpieczeństwo, widoczność - nieprawidłowo obsługiwane i oznakowane maszyny często stanowią zagrożenie dla pieszych i innych operatorów. Jak poprawić widoczność, z jakich sygnałów alarmowych korzystać, jakie zasady bezpieczeństwa stosować?

Podsumowując, szkolenia przypominające dla operatorów z uprawnieniami UDT mają na celu eliminację zagrożeń związanych z wypadkami, jak też awariami maszyn. Szkolenia złożone są z części teoretycznej i praktycznej. Prowadzą je szkoleniowcy praktycy, posiadający odpowiednie uprawnienia i wieloletnie doświadczenie w branży. Celem zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi wyceny i programów zachęcamy do kontaktu.

Image
Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved