ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Trudne relokacje - wstawianie maszyn przemysłowych na piętro

użycie podnośnika do wstawienia maszyny znajdujących się na wyższym piętrze

Relokacja maszyn to dla firmy zawsze duże wyzwanie. Każdy, kto jest odpowiedzialny za przeniesienie maszyn, dużo czasu musi poświęcić na znalezienie odpowiedniej firmy do przeprowadzenia relokacji. Warto przy tym wziąć pod uwagę warunki, w jakich będą przenoszone maszyny, aby dobrać firmę posiadającą niezbędny sprzęt tj. wózki widłowe, podnośniki i ładowarki teleskopowe.

Wstawianie maszyn na piętro

Sytuacja, kiedy relokujemy maszyny w budynku piętrowym, wymaga szczególnego przygotowania. Wstawianie maszyn przez okno lub częściowa rozbiórka dachu w celu umieszczenia maszyny wewnątrz budynku jest sytuacją trudną, ale nie niemożliwa. Dobra firma specjalizująca się w relokacji maszyn, przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu i z odpowiednim doświadczeniem, będzie umiała przeprowadzić taką relokację bezproblemowo.

Przez okno czy przez dach? Jaki sposób wstawiania maszyny wybrać?

Aby wstawić maszynę na piętro fabryki, na początku musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy ją tam umieścić. Jeśli otwór okienny jest odpowiednio duży, możemy zrobić to właśnie poprzez niego. Jeśli jest możliwość rozebrania części dachu- również będzie to dobre rozwiązanie. Firma relokacyjna z pewnością wybierze najlepszy sposób na wprowadzenie maszyny do wnętrza.

Jaki sprzęt jest niezbędny do >umieszczenia maszyn na piętro?

Specjalistyczny sprzęt to podstawa bezpiecznej relokacji. Aby unieść maszynę na niewielką wysokość, wystarczy wózek widłowy. Jednak wniesienie maszyny na piętro budynku wymaga użycia ładowarki teleskopowej lub dźwigu. W zależności od rodzaju maszyny i jej gabarytów- wagi i kształtu należy wykorzystać odpowiednio dobraną ładowarkę lub dźwig. Za pomocą ładowarki teleskopowej zdecydowanie łatwej będzie nam wprowadzić maszynę przez okno, umieszczając ją na widłach, i odpowiednio zabezpieczoną wsunąć do wnętrza pomieszczenia. Wstawienie maszyny przez dach ułatwi dźwig, na którym maszyna może być uniesiona bezpośrednio lub przy wykorzystaniu gondoli mobilnej.

Choć wydaje się, że relokacja maszyny między piętrami jest rzeczą niemożliwą, dobra firma relokacyjna poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. Dlatego warto zatrudnić do tego najlepszego wykonawcę, który poprowadzi prace kompleksowo.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved