ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Co jest ważne przy wyborze firmy do relokacji?

Co jest ważne przy wyborze firmy do relokacji?

Relokacje maszyn wykonuje się w kilku konkretnych przypadkach, jednak w każdej sytuacji należy odpowiednio się do tego przygotować. Zarówno po zakupie nowych maszyn, jak i podczas zmiany siedziby firmy oraz wyposażając nowo wybudowaną fabrykę- musimy przenieść tam maszyny, linie produkcyjne oraz podłączyć je. Aby wykonać te prace na najwyższym poziomie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

Wybór firmy do relokacji

Przenosząc duże linie produkcyjne lub maszyny przemysłowe, mamy do czynienia z pracą wymagającą ostrożności, zapewnienia bezpieczeństwa oraz dokładności. Warto zwrócić na to uwagę już podczas pierwszego spotkania z przedstawicielem firmy odpowiedzialnym za relokacje. Rozmawiając z osobą konkretną, wzbudzającą zaufanie i sprawiającą wrażenie profesjonalisty, łatwej będzie nam powierzyć tej firmie relokacje. Natomiast to jak prezentuje się cała firma podczas relokacji- równie jest istotne. Schludny, jednolity wygląd, kamizelki odblaskowe z logo firmy- które z daleka pozwolą rozróżnić pracowników, kultura pracy i kultura osobista oraz ogólna organizacja pracy są wizytówką firmy relokującej. Ogromne znaczenie ma posiadanie przez firmę odpowiedniej wysokości ubezpieczenia, które obejmie ewentualne wypadki i uszkodzenia podczas pracy.

Uprawnienia pracowników

Do relokacji maszyn potrzebne jest użycie specjalistycznego sprzętu, a jeżeli w zakresie obowiązków firmy relokacyjnej będzie również podłączenie mediów- niezbędna wiedza i uprawnienia. Od pracowników firmy, która przeprowadza relokację powinniśmy wymagać posiadania wszelkich uprawnień do obsługi urządzeń, wykonywania prac itp. Niezbędne są między innymi uprawnienia na wózki widłowe, uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, SEP, BHP. O takie szkolenia dla swoich pracowników powinna zadbać firma ich zatrudniająca, ale dla naszego bezpieczeństwa warto dopytać o uprawnienia.

Sprzęt do relokacji ? samochód serwisowy

O profesjonalizmie firmy relokującej zdecydowanie świadczy posiadany przez nią sprzęt. Narzędzia i urządzenia potrzebne do przeniesienia linii produkcyjnej bądź jednej konkretnej maszyny, są niezbędne. Jeśli firma będzie posiadała wszystkie narzędzia w potrzebnej ilości, będzie mogła prawidłowo wykonać pracę oraz zaoszczędzić czas. Sytuacja, kiedy pracownicy muszą czekać na zwolnienie jakiegoś narzędzia, lub dowiezienie go z siedziby firmy, nie jest komfortowa. Również długie oczekiwanie na specjalistyczne maszyny- dźwigi czy podnośniki- zamówione z zewnętrznej firmy, sprawia kłopoty. Niejednokrotnie zdarza się, że firmom brakuje jakiegoś sprzętu i próbują wykonać pracę w inny sposób- np. na rusztowaniach zamiast użycia podnośnika. Tracimy wtedy czas na rozłożenie rusztowania, przestawianie go ? za pomocą podnośnika byłoby zdecydowanie szybciej i wygodniej. Niektóre firmy, jak np. KWP POLAND poza dobrze wyposażonym busem serwisowym, posiadają własny sprzęt- podnośniki, wózki widłowe oraz transport tych maszyn. Dzięki temu można być pewnym, że maszyny będą dostarczone na czas i odpowiednie do wykonywanych prac.

Zakres relokacji

Przy wyborze firmy do relokacji trzeba zastanowić się jakie prace chcemy powierzyć. Relokacje mogą obejmować kompleksowo: zdemontowanie i odłączenie mediów od maszyny; zapakowanie jej, zabezpieczenie oraz transport; rozładowanie; umieszczenie na docelowym miejscu, montaż i podłączenie mediów. Jeśli mamy możliwość wybrać jedną firmę do wszystkich etapów- to zdecydowanie najlepsze wyjście.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved