ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Przenoszenie zakładów do nowej lokalizacji

Przenoszenie zakładów do nowej lokalizacji

Kiedy zarząd firmy zdecyduje o przeniesieniu jej do nowej lokalizacji, osoby odpowiedzialne rozpoczynają planowanie relokacji. Istnieje kilka ważnych elementów, które warto wziąć pod uwagę, planując przenosiny firmy oraz zatrudniając firmę do relokacji. To ważne, aby relokacja była przemyślana i zaplanowana, aby wszystkie jej etapy przebiegły pomyślnie.

Najważniejsze aspekty sprawnej relokacji.

Niewątpliwie wybór firmy do relokacji całego zakładu, jest wyborem najważniejszym i na pewno trudnym. Trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Przenoszenie całej hali produkcyjnej do nowej lokalizacji wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, kosztami i czasem. Aby zoptymalizować czas i koszty relokacji warto wybrać firmę, która kompleksowo zajmuje się tym tematem.

O tym, jak przebiega relokacja opisaliśmy we wcześniejszym wpisie. Artykuł dotyczył jednak relokacji poszczególnych maszyn. Przeniesienie całej fabryki jest o wiele bardziej złożonym procesem. KWP POLAND czyli Kompleksowe Wsparcie Przemysłu to firma zajmująca się relokacjami od początku do końca, zachowując najwyższe standardy. Dzięki decyzji o wyborze firmy oferującej kompleksowe relokacje możemy oszczędzić czas oraz mieć pewność, że doświadczeni inżynierowie poprowadzą ten proces skutecznie. Przy wyborze firmy do relokacji, poza całościowym podejściem do tematu, są też inne aspekty, o których pisaliśmy tutaj.

Zaplanowanie relokacji całej fabryki.

W przypadku przenosin całego zakładu ważne jest rozmieszczenie prac w czasie. Zaplanowanie wyłączenia poszczególnych elementów, linii produkcyjnych, pojedynczych maszyn musi wziąć pod uwagę osoba planująca relokację. Ważne jest również rozmieszczenie maszyn zarówno na dotychczasowej hali, jak i na hali docelowej. Jeśli miejsce na hali docelowej jest mocno ograniczone, trzeba dokładnie przemyśleć kolejność montowanych maszyn. Sam układ maszyn produkcyjnych, dostępność wymaganych mediów, możliwości wjechania do hali potrzebnymi o relokacji maszynami takimi jak podnośniki, wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe – te aspekty mają szczególne znaczenie. Jeśli maszyny będą przenoszone na piętro, to polecamy nasz artykuł na temat trudnych relokacji.

Jaka firma wykonuje przenosiny całych fabryk?

W relokacji całej fabryki zdecydowanie warto zaufać doświadczonym specjalistom. Przenosiny całej fabryki mocno różnią się od relokacji jednej czy dwóch maszyn. Firma, której powierzymy to odpowiedzialne zadanie, musi mieć doświadczenie w planowaniu, demontażu i montażu maszyn. KWP POLAND to firma z Legnicy, która ma duże doświadczenie w relokacjach, a dodatkowo posiada swój własny transport, flotę maszyn budowlanych takich jak podnośniki, wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe, oraz duży zespół serwisantów i 3 w pełni wyposażone samochody serwisowe. Doświadczenie naszych inżynierów, elektryków i monterów pozwala nam skutecznie, bezpiecznie i kompleksowo wykonać relokację Państwa firmy.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved