ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Praktyki zawodowe dla operatorów maszyn - zadbaj o bezpieczeństwo

Uprawnienia to nie wszystko. Jeśli tu trafiłeś, z pewnością doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Chcesz odpowiedzialnie podejść do pracy na stanowisku operatora? Potrzebujesz podsumowania, przypomnienia praktyki, dodatkowych ćwiczeń na placu manewrowym? Rozważ praktyki zawodowe dla operatorów maszyn.

Kto skorzysta na praktykach zawodowych dla operatorów maszyn?

Jest wiele powodów, by wziąć udział w praktykach zawodowych dla operatorów maszyn. Być może szkolenie okazało się niewystarczające, gdy chodzi o część praktyczną. A może po prostu chcesz pokazać się z jak najlepszej strony w miejscu pracy? Natomiast najważniejszą przesłanką zawsze powinno być bezpieczeństwo - zarówno samego operatora, jak i wszystkich osób uczestniczących w ruchu.

Wynika to z faktu, że obsługa maszyn przeznaczonych do pracy na wysokości oraz transportowania ciężkich ładunków jest związana z niebezpieczeństwem na różnych płaszczyznach. Warto więc rozważyć praktyki zawodowe dla operatorów podestów, wózków widłowych czy ładowarek teleskopowych. Ważne, by były one prowadzone przez doświadczonych praktyków, tak jak odbywa się to w KWP.

Jak przebiegają praktyki zawodowe dla operatorów maszyn?

Podczas praktyk dla operatorów skorzystasz z dostępnych maszyn, które odznaczają się dobrym stanem i są bezpieczne w użytkowaniu. W czasie zajęć na placu manewrowym nauczysz się:

  • obsługi panelu sterowania i operowania maszyną w różnych sytuacjach,

  • jak wykorzystać wszelkie funkcje maszyny, np. w zakresie wysięgu bocznego i pionowego, obrotu, wykorzystania różnego typu osprzętu,

  • jak zachować wszystkie normy bezpieczeństwa w miejscu pracy,

  • jak odczytywać diagramy udźwigu - co jest istotne zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo, gdyż wykorzystanie maszyny niezgodnie z instrukcją może zakończyć się tragedią,

  • a także nauczysz się właściwego postępowania przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu.

Do praktyk może przystąpić każdy operator z uprawnieniami UDT. W KWP organizujemy praktyki zawodowe dla operatorów podestów, wózków widłowych i ładowarek sześć dni w tygodniu, w wybranych godzinach. Zapoznaj się z pełną ofertą i zadbaj o swoje bezpieczeństwo, dzięki profesjonalnym praktykom!

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved