ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Na czym polega kompleksowy serwis maszyn?

Wygasa
Na czym polega kompleksowy serwis maszyn?

Kompleksowy serwis maszyn budowlanych i przemysłowych to dużo więcej, niż tylko naprawa w sytuacjach awaryjnych. Sprawdź, dlaczego regularne przeglądy i naprawy są koniecznością i jakie usługi składają się na serwis maszyn.

Serwis maszyn budowlanych i przemysłowych

Serwis maszyn to wszelkie czynności mające na celu poprawę funkcjonowania maszyny i kontrolę jej stanu. W praktyce na serwis składa się więc diagnostyka, przeglądy, sporządzanie resursu UDT, jak również wymiana i naprawa poszczególnych części oraz remonty generalne maszyn. Każda z tych czynności wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. Warto więc korzystać z usług specjalistów z uprawnieniami UDT i sporym doświadczeniem w branży.

Podstawą jest regularny przegląd maszyn oraz opracowanie resursu UDT. Znając stan maszyny, jej możliwości oraz przewidywany okres żywotności, można z łatwością wybrać odpowiedni czas i metodę naprawy. Dotyczy to zarówno maszyny jako całości oraz jej konstrukcji, jak również poszczególnych części i systemów. W przypadku maszyn przemysłowych konieczna jest również naprawa systemów elektrycznych, przeprowadzenie instalacji, a nierzadko również ich modernizacja.

Największym błędem jest podjęcie decyzji o serwisie maszyny dopiero w przypadku wystąpienia poważnej usterki. Uwagę powinny zwracać nawet najmniejsze problemy. W branży budowlanej, magazynowej czy przemysłowej stosowane są maszyny ciężkie, a nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu mogą poskutkować niebezpiecznymi wypadkami.

Wynajem maszyn a serwis, naprawa i przeglądy

Warto wiedzieć, że wynajem maszyn wiąże się z korzyściami również, gdy chodzi o serwis. Wynajmując maszyny w KWP nie trzeba obawiać się o ich stan. Klienci korzystający z usług KWP wynajmują maszyny z ważnymi decyzjami UDT, regularnie poddawane przeglądom.

Dobra firma wynajmująca maszyny zapewnia również profesjonalne remonty i naprawę maszyn, zawsze wtedy, gdy jest to konieczne. W KWP oferujemy w tym względzie szeroki zakres usług. To na przykład naprawa systemów hydraulicznych, prostowników, remonty generalne ładowarek i podestów. Możesz na nas liczyć również w przypadku modernizacji zakładu przemysłowego.

Celem diagnostyki warto również regularnie przeprowadzać pomiary elektryczne i sprawdzać jakość instalacji. Serwis maszyn często konieczny jest również w przypadku zakupu sprzętu używanego. To podstawa, gdy chodzi o połączenie bezpieczeństwa, wysokiej jakości i niższej ceny. Celem zapoznania się ze szczegółową ofertą w tym zakresie warto skontaktować się z obsługą KWP.

Logo KWP

KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

biuro@kwp.com.pl

KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
© KWP Poland Sp. z o.o. All Rights Reserved