ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Kurs na ładowarki teleskopowe- jak sprawnie zdobyć uprawnienia?

Kurs na ładowarki teleskopowe- jak sprawnie zdobyć uprawnienia?

Zapotrzebowanie na ładowarki teleskopowe zwiększa się coraz bardziej. Coraz więcej firm budowlanych i przemysłowych użytkuje ładowarki teleskopowe podczas swoich prac. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wynajem ładowarek teleskopowych, zwiększa się też potrzeba zatrudniania operatorów obsługujących te maszyny.

Jakie uprawnienia potrzebne są do obsługi ładowarki teleskopowej?

Kategoria I WJO uprawnia do obsług wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem: - wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem

- wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem

Posiadając uprawnienia kat. IWJO możemy obsługiwać zarówno ładowarkę teleskopową jak i wózek widłowy.

Aby uzyskać uprawnienia IWJO, należy ukończyć szkolenie w ośrodku szkoleniowym i zdać egzamin Urzędu Dozoru Technicznego. Po egzaminie kursant otrzyma uprawnienia- Legitymację UDT ważną przez 5 lat. Legitymacja jest ważna na terenie Polski. Zanim jednak uzyskamy uprawnienia, musimy spełnić warunki do przystąpienia do szkolenia. Aby wziąć udział w szkoleniu na operatora, osoba musi  mieć skończone 18 lat oraz co najmniej podstawowe wykształcenie. Wymagane są badania lekarskie poświadczające możliwość pracy na wysokości. Kolejny krok to wypełnienie wniosku ze zgłoszeniem na szkolenie.

Szkolenie na ładowarki

Wzięcie udziału w szkoleniu teoretycznym oraz praktycznym zajmuje 1-2 dni. Podczasszkolenia na kat. IWJO kursant zdobędzie wszystkie informacje teoretyczne oraz wiedzę praktyczną dotyczącą obsługiładowarki teleskopowej. Otrzyma również materiały szkoleniowe oraz dostęp do platformy testowej, dzięki czemu będzie mógł solidnie przygotować się do egzaminu. To bardzo ważne, aby przygotować się dobrze i zdać egzamin na operatora ładowarki teleskopowej w pierwszym terminie, oszczędzając tym samym swój czas i pieniądze. O wyborze ośrodka szkoleniowego pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów: https://kwp.com.pl/blog/szkolenia-inwestycja-w-siebie

Zachęcamy do przeczytania powyższego artykułu i podjęcia decyzji o zdobyciu uprawnień do obsługi ładowarki teleskopowej i wózka widłowego.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved