ciekawostki, nowości, prawo

BLOG

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem wózków widłowych?

Wózek widłowy to jedna z najczęściej stosowanych maszyn, niezależnie od branży. Wynika to przede wszystkim z wielości jego zastosowań. To najlepsza, choć nie jedyna odpowiedź na to, dlaczego warto wynająć wózek widłowy. Dowiedz się więcej!

Kiedy przyda się wózek widłowy?

Wózek widłowy, czyli wózek jezdniowy podnośnikowy, sprawdzi się zawsze, gdy musisz coś przenieść lub podnieść, a nie możesz tego bezpiecznie zrobić własnymi siłami. Z tego względu wózki widłowe są użytkowane w branży magazynowej, sprzedażowej, produkcyjnej, transportowej, przeładunkowej i w innych.

Wiele osób myli wózek jezdniowy podnośnikowy z paleciakiem. To duży błąd, ponieważ do obsługi wózka widłowego konieczne są odpowiednie uprawnienia UDT. Maszyna ta umożliwia podnoszenie i transportowanie ładunków o wadze nawet do kilkunastu ton. Wysokość robocza wynosi do kilku metrów. Maszyny tego typu działają z zastosowaniem napędów - elektrycznego, spalinowego lub gazowego. Wózek wyposażony jest w widły sterowane z kabiny operatora. Nauka jego obsługi jest bardzo prosta.

Spalinowe wózki widłowe z powodzeniem stosowane są na zewnątrz, ponieważ są wyposażone w terenowe ogumienie, są stabilne i zwykle posiadają napęd na cztery koła. Z kolei do zastosowania we wnętrzach zalecone są wózki widłowe elektryczne. Są odpowiednie nie tylko ze względu na typ napędu, ale również niebrudzące ogumienie i kompaktowe wymiary. W przypadku magazynów warto zaopatrzyć się w wózki widłowe wysokiego składowania.

Dlaczego właśnie wynajem wózka widłowego?

Wynajem wózka widłowego może być świetnym rozwiązaniem na przykład w sytuacji, gdy zapotrzebowanie na tę maszynę jest krótkotrwałe lub nagłe. Maszyna jest szybko dostarczana we wskazane miejsce, ma już decyzję UDT, jej sprawność jest potwierdzona regularnymi przeglądami. Przedsiębiorca po prostu odbiera maszynę i korzysta z jej zalet. W razie ewentualnych awarii, serwis również przeprowadzany jest przez firmę wynajmującą.

Nie oznacza to jednak, że wynajem wózków widłowych nie sprawdzi się długoterminowo. Zakup wiąże się z dużym wydatkiem, a maszyny się zużywają i po pewnym okresie należy wymienić je na nowe. Tymczasem korzystając z opcji wynajmu, wózki widłowe można wymieniać cały czas. Zawsze gdy chcesz zaopatrzyć się w nowszy model lub maszynę o innych parametrach i wymiarach - możesz to zrobić. Nie musisz martwić się o konserwację, transport, formalności. Warto zatem zapoznać się z ofertą KWP, by zaoszczędzić czas i pieniądze.

Logo KWP
KWP to firma specjalizująca się w obsłudze obiektów przemysłowych, budowlanych z zakresu dostarczenia usług związanych z bezpieczeństwem pracy na wysokości.
KWP POLAND Sp. z o.o.

ul. Poznańska 29k,
59-220 Legnica

KRS: 0000715860
REGON: 369348651

? 2019 JoomShaper, All Right Reserved